filtry

 

Filtry mechaniczne  obudowy

Woda z długo eksploatowanych sieci wodociągowych i instalacji, a także pobierana ze studni często zawiera drobne zanieczyszczenia mechaniczne różnego typu takie jak: muł, piasek, blaszki rdzy, włókna itp. Filtracja mechaniczna ma na celu ich usunięcie z wody za pomocą specjalnych materiałów filtracyjnych. Ten stopień filtracji służy m.in. jako zabezpieczenie innych urządzeń do uzdatniania wody np. zmiękczaczy oraz dalszej instalacji i armatury przed uszkodzeniami mechanicznymi i zamuleniem.
Dwuczęściowe filtry plastikowe z przeźroczystą obudową Znajdują one zastosowanie jako prefiltry do zmiękczaczy wody, systemów odwróconej osmozy, lamp bakteriobójczych UV i do osłony urządzeń przemysłowych, jako filtry liniowe, a także do budowy szeregów filtracyjnych do poprawy jakości wody spożywczej i ogólnoużytkowej.

 

 

 
Dane techniczne:
- Ciśnienie nominalne do 8 bar
- Temperatura pracy do 50°C max.
- Wydajność do 6.000 l/godz. (bez wkładu).
- Filtry z kloszem przeźroczystym i przyłączami z wtopką mosiężną: 1/2" 3/4" 1" z odpowietrznikami , wysokości 10".

 

 

 

Filtry mechaniczne polipropylenowe i sznurkowe 

Wkład polipropylenowy i sznurkowy jest przeznaczony do filtracji mechanicznej. Usuwa z wody piasek, drobne zawiesiny, tłuszcze, produkty korozji tworzącej się wewnątrz instalacji sanitarnej oraz inne stałe zanieczyszczenia mogące znajdować się w rurach. Filtr ten dobrze sprawdza się, tam gdzie występuje stara instalacja wodociągowa oraz w miejscach gdzie zdarzają się przerwy w dostawie wody. Trójwymiarowa struktura filtra pozwala uzyskać bardzo dobre parametry filtracji przy jednocześnie nie powodując dużego spadku ciśnienia wody w instalacji wodnej. Ocenę zużycia filtra przeprowadza się wzrokowo, jeżeli zauważymy, że struktura polipropylenowa filtra jest w pełni zabrudzona osadami z wody filtr należy wymienić na nowy.

 

Filtry węglowe  

Filtrację na węglu aktywnym stosuje się do poprawy jakości wody do picia, głównie smaku, zapachu i barwy. Specjalnie preparowany węgiel aktywowany zatrzymuje rozpuszczone w wodzie substancje organiczne pochodzenia humusowego, chlor i jego pochodne, fenole oraz inne substancje wpływające na smak, zapach i barwę wody.
Granulowany węgiel aktywny zalecany do procesów separacji i oczyszczania w fazie ciekłej. Jest to najwyższej jakości produkt wytwarzany z wyselekcjonowanych gatunków węgli. W wyniku unikalnego procesu aktywacji parą oraz dzięki wysokiemu reżimowi kontroli jakości, węgiel aktywny odznacza się doskonałą zdolnością absorbcyjną. Zalecany jest on do usuwania barwy, rozpuszczonych związków organicznych oraz tych substancji, które powodują niepożądany zapach, smak, pienienie lub mętność.

 

System odwróconej osmozy


Odwrócona osmoza to doskonały wybór do domowych zastosowań filtracji wody. Jest najbardziej rekomendowanym rozwiązaniem do uzdatnienia wody kranowej. Odwrócona osmoza jest bardzo skuteczna, jednak nie radzimy stosować membrany osmotycznej jako jedynego medium filtrującego wodę która może zawierać zanieczyszczenia biologiczne (np. woda ze studni lub jeziora). 
 
 

Cechy:
 Filtr odwróconej osmozy można montować w szafce pod zlewozmywakowej.
 Filtr ten składa się z trzech obudów (z mechanicznymi i węglowymi wkładami) połączonych płytką mocującą.
Na wierzchu zamontowany jest moduł odwróconej osmozy (membrana) a nad nim wkłady węglowy i/lub mineralizujący



 

Stacje zmiękczania wody 

 Twarda woda z duża zawartością wapnia i magnezu powoduje powstawanie kamienia i osadów w pralkach, zmywarkach, kotłach, bojlerach, kranach, rurach, itd. Osady te powodują straty energii do 30% i niszczą armaturę sanitarną. Zmiękczona woda zabezpiecza przed zniszczeniem armaturę i maszyny oraz poprawia jakość prania i zmywania przy zmniejszonym o 50% zużyciu detergentów. Miękka woda pomaga oszczędzać energię, ponieważ bojlery, kotły i kaloryfery przekazują 30% więcej ciepła gdy są zasilane woda zmiękczoną.

LOGIX ELEGANT

 

 

Zmiękczacze dostępne w dwóch wersjach:
- ze sterowaniem czasowym 740 (CH) – proces regeneracji jest inicjowany po upływie zadanego czasu
- z mikroprocesorowym sterownikiem objętościowym 760 (OB) uruchamia proces regeneracji złoża w funkcji objętości przepływającej wody i twardości
Wyposażenie standardowe:
- 5-cio cyklowy zawór sterujący 255
- zbiornik ciśnieniowy z żywicą jonowymienną wbudowany w kompaktową  obudowę

Środki eksploatacyjne:
- środek regenerujący NaCl w pastylkach lub w brykietach
- wymienne wkłady filtracyjne w filtrze ochronnym

 

 

Wymiary:

wysokość

112cm

Szerokość

33cm

Głębokość

62cm

 

Dane techniczne :

przyłącze hydrauliczne

1”

ciśnienie robocze

1,8-8 bar

max temp. wody

38°C

zasilanie

230 V/50Hz

napięcie pracy

12V/50 Hz

pobór mocy

3 W

GWARANCJA 5 LAT

 

DOMO BiS 

 

Zmiękczacze dostępny wersji:
- ze sterowaniem czasowo – objętościowym – proces  regeneracji jest inicjowany po upływie zadanej ilości uzdatnionej  wody
Wyposażenie standardowe:
- 5-cio cyklowy zawór sterujący RX63B
- zbiornik ciśnieniowy z żywicą jonowymienną wbudowany w  kompaktową obudowę
- By-pass
- Odcięcie wody w czasie regeneracji
- Indykator cyklu 

 

 

 

 

 

Wyposażenie dodatkowe:
- filtr ochronny siatkowy
- zestaw montażowy (komplet przyłączy)


Środki eksploatacyjne:
- środek regenerujący NaCl w pastylkach lub w brykietach
- wymienne wkłady filtracyjne w filtrze ochronnym
 
 

Wymiary:

wysokość

110cm

Szerokość

35cm

Głębokość

60cm

 

Dane techniczne :

przyłącze hydrauliczne

1”

ciśnienie robocze

2-6 bar

max temp. wody

38°C

zasilanie

230 V/50Hz


GWARANCJA 2 LATA

 

Stacje odżelaziania wody


Związki manganu występują w wodach równocześnie ze związkami żelaza w ilościach znacznie mniejszych i zwykle jego zawartość w wodzie nie przekracza kilku mg Mn/dm3. Mangan w wodzie pochodzi z gruntów obumarłych części roślin i zanieczyszczeń przemysłowych odprowadzanych do wód powierzchniowych. Odmanganianie jest identyczne z procesem odżelazienia i często obydwa procesy prowadzone są w jednym urządzeniu. Jeżeli pH wody jest >10, to zarówno odżelazianie i odmanganianie można przeprowadzić w jednostopniowej filtracji. Proces utleniania manganu jest znacznie wolniejszym procesem niż utlenianie żelaza, dlatego bardzo często obserwuje się w przypadku stosowania instalacji jednostopniowych, redukcję żelaza do poziomu < 0,2 mg/dm3 przy nieznacznej lub nieznacznie zmienionej zawartości manganu.  To, czy żelazo i mangan uda się usunąć w jednym stopniu, zależy od wielu czynników: składu chemicznego wody, prędkości filtracji, rodzaju złoża filtracyjnego, wspomagania utleniania przez dodatek chloru lub nadmanganianu potasu, itp.  Często jedynym i pewnym sposobem wyeliminowania manganu z wody jest budowa drugiego stopnia filtracji, na który wchodzi woda pozbawiona żelaza na pierwszym stopniu. Taki układ zazwyczaj pozwala otrzymać wodę o zawartości żelaza i manganu poniżej wartości normatywnych

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem