kolektory słoneczne

  Jesteśmy firmą z długoletnim doświadczeniem, specjalizującą się w systemach solarnych oraz w doborze instalacji WOD. KAN. C.O. Dobierzemy zestaw do Państwa potrzeb, Jesteśmy dystrybutorem systemów solarnych oraz  urządzeń grzewczych firm Biawar i Hewalex w naszym regionie. W naszej ofercie znajdą Państwo bogaty asortyment systemów grzewczych i solarnych. Przyjdźi sprawdź a my mile Cię zaskoczymy Wielu z nas zastanawia się nad sensem montażu systemu solarnego. Zadaniem kolektora łonecznego  jest zamiana promieniowania słonecznego w energię cieplną, która ogrzeje nam wodę użytkową, (codziennego użytku i to w pełni za darmo).Kolektory to najnowszy, wysoko zaawansowany produkt techniki solarnej. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii kolektor słoneczny  jest bardzo wydajny a to sprawia,że koszty poniesione na tą inwestycję zwracają się w 5-ciu latach.Jest to komfort,na który możesz sobie pozwolić,gdyż stworzono go z myślą o Tobie. Montując kolektor słoneczny dbasz o środowisko, oszczędzasz energię,zmniejszasz zanieczyszczenie atmosfery o:
- ponad 1kg dwutlenku węgla (CO )/ rok
- ponad 2 kg związków siarki / rok
 - ponad 1 kg czadu / rok ( CO, tak zwanego “cichego zabójcy” )

Często zadawanym pytaniem przez Państwa jest  zastosowanie układów solarnych oraz czy to się opłaca. Układy solarne w warunkach Polski opłacają się i mają sens. Pod względem nasłonecznienia Polska nie ustępuje krajom w których technika solarna jest bardzo popularna, takim jak Niemcy, Austria, itd. Średnie ilości energii promieniowania słonecznego w Polsce w przybliżeniu określa się na 900 - 1100 kWhm rocznie. Jest to porównywalna ilość energii z ok 100 litrów oleju opałowego lub 100m gazu ziemnego. Rynek instalacji solarnych rośnie w Polsce po kilkadziesiąt procent rocznie. Ludzie już dawno temu nauczyli się podgrzewać ciepłą wodę i ogrzewać domy wieloma sprawdzonymi metodami ( elektryczne podgrzewacze wody, kotły gazowe,kotły na węgiel, itp. ) Dlaczego więc nie wykorzystać energii Słonecznej ?

Jest co najmniej kilka zalet stosowania zestawów Solarnych:
- ciepła woda za darmo
- oszczędność na rachunkach za energię
- uniezależnienie się od niepewnych źródeł podgrzewania wody
 - ekologia

  

 

   
   

 

 

Płaskie kolektory słoneczne KS2000 TP przeznaczone są do układów podgrzewania ciepłej wody użytkowej w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych, użytkowych, przemysłowych i innych. Ich zastosowanie jest także możliwe w przypadku podgrzewania wody basenowej oraz wspomagania ogrzewania budynków jednorodzinnych. Kolektory słoneczne (popularnie - solary) KS2000 TP stanowią bezkompromisowe rozwiązanie pod względem konstrukcji i parametrów w klasie płaskich kolektorów słonecznych. Absorber wykonany jest całkowicie z miedzi. Łączenie orurowania miedzianego z płytą absorbera wykonywane jest nowoczesną metodą zgrzewania ultradźwiękowego. Zastosowana szyba strukturalna w najwyższej klasie U1 przepuszczalności promieniowania słonecznego, wpływa na wysoką sprawność optyczną 80,2% potwierdzoną testem w Instytucie SPF Rapperswil. Izolacja cieplna z wełny mineralnej o zwiększonej do 50 mm grubości wraz z izolacją ścianek obudowy 20 mm, zapewnia niskie straty ciepła do otoczenia.

 

 Wyróżniającą cechą kolektorów próżniowych jest zastosowanie technologii Heat-Pipe (rurki ciepła). Polega ona na podgrzewaniu dolnego końca miedzianej rurki umieszczonej wewnątrz kolektora, co wywołuje parowanie cieczy pobierającej ciepło. Para przenosi się do górnej, zimniejszej części rurki, gdzie skrapla się na chłodniejszych ściankach, oddając ciepło. Następnie skroplona ciecz spływa grawitacyjnie do dolnej, cieplejszej części. Efektywność przenoszenia ciepła w wyniku konwekcji połączonej z parowaniem jest znacznie wydajniejsza od przewodzenia ciepła przez ciała stałe. Rurka ciepła wypełniona jest określoną ilością płynu niezamarzającego, którego parowanie w wyniku wzrostu temperatury odbywa się już przy 25ºC.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem